
Middag hos Sigge
Tillbaka på jobbet efter en snabb och supertrevlig afterwork i solen på Tures ut...
Kvällens outfit.
Har förstått att det där med dagens outfit är något speiellt i bloggvärlden. Det...
Ni vann härligt smink!
Nu har vi dragit tio lyckliga vinnare som får ett härligt moussekit från Maybelline!
And the lucky ones are:
- Sanna Öhlund, Månkarbo
- Linnea Håkansson, Ystad
- Teresa Bozajic, Kärna
- Helena Lundstedt, Lund
- Martina Engström, Helsingborg
- Åsa Örjefelt, Göteborg
- Malin Pehrzon, Storå
- Caroline Janson, Västra Frölunda
- Anna Henriksson, Karlstad
- Sandra Nordqvist, Tyresö
GRATTIS!
Så funkar mousse-produkterna
Foundation
Moussefoundation ger ett matt , täckande resultat samtidigt som den låter huden andas. Använd fingertopparna för att applicera den och utgå från mitten av ansiktet. Borsta gärna på lite puder efter för att få hälig lyster och glow.
Blush
Blushen är ett rouge som masseras in i huden. Sug in kinderna så att kindbenen blir tydliga och fördela moussen längst upp och arbeta dig neråt med små masserande rörelser.
Även mousseögonskuggan appliceras bäst med fingertopparna. För att mousseögonskuggan ska sitta som berget kan du först lägga lite puder på ögonlocket.
Tips! använd de ljusare mousseögonskuggaorna som highlighter.
Concealer
Concealern kan användas för att dölja finnar, ringar under ögonen och missfärgningar i hyn. Applicera en klick och massera ut med fingrarna (glöm inte att tvätta händerna innan, annars kan bakterier spridas).
Kommentarer
Hej! Undrar bara om någon som vann mousse-kitet kan säga vad som skulle vara i det!? Jag vann ett men läste i beskrivningen att det skulle vara flera ögonskuggor. Jag undrar vad ni andra fick i ert!? Är det någon som vet?
Eller hur carro? jag har skickat ca 3 mejl till veckorevyn men de svarar inte.....Försöker hitta telefonnummret till redaktionen nmen hittar inte det:/
Är det nån som vet när man får sminket??? Det var ju jätte längesen!!!! :S
Halåååå, är det nån som överhuvudtaget vet vem som vann den där jackan?
Men hur orkar ni tjata! De har sagt ungefär sju gånger att vinnarna presenteras under Vinnare som ni hittar om ni klickar på den ljusgrå texten i den rosa navigeringen längst upp. Jag har vunnit både biobiljetter och en Mario Badescuflaska i somras, så jag vet att det inte är någon bluff!
Är det någon på tidningen som läser kommentarerna, för det är ju inte någon som svarar på alla frågor vi sänt in till er? Vem har hand om detta egentligen med kommenterer och tävlingar? Och vem som vinnern tävlingarna, var redovisar ni det?
Kan ni svara på någon fråga som står i kommentarerna? Hur länge håller sminktävlingen på, kan vi tävla dagligen, var presenteras vinnarna i tävlingarna?
kan ni inte lägga ut tävlingar om dyrare saker istället? typ laptops?(A)
jodå, visst kan man vinna. Jag vann en väska och biobiljetter förra julen : )
håller med "anna elak förälder". ni kan väl i alla fall presentera vinnaren/vinnarna i era tävlingar?
Presentera vinnaren till jackan! Eller har hela redaktionen gått på semester?
Nu börjar jag bli rejält irriterad! En massa tävlingar och aldrig några vinnare? Går Veckorevyn in och försöker blåsa alla unga tjejer eller? Funderar som förälder att kolla av med konsumentombudsmannen om man verkligen får göra på detta viset! Det här skulle aldrig en "vuxen" tidning få hålla på! Jag kräver svar!
Hur länge häller sminktävlingen på och kan jag tävla varje dag? Varför sätter ni inte ut datum för när tävlingen avslutas?
maybelines produkter håller vad dem lovar <3, jämfört med andra kända märkesvaror så som Maz Factor=)
Jag vinner alldrig, skulle vara kul att göra det någon gång :) :) :) :)
Hoppas jag vinner har lite otur med sånt här :/ håller tummarna :) :)
Jag undrar oxå vem som vann dendär vinter jackan. Har någon vunnit den i huved taget för jag har inte sett någonstans om den!!!
finns det olika färger? ska man då skriva vilken nyans man vill ha? någon som vill svara...
jag vinner alldrig på såna här saker men men jag vet svaret så man får väl hoppas:)
jag kommer vinna för jag äger på sånt här,jag vinner JÄMT,så girls:´bli inte lessna när ni förlorar!
jag vinner aldrig på sånt hära så hoppas det blir min tur denna gång vore sköjjigt
Skriv kommentar
Laddar dagens fråga...
Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!
Josefins blogg
Kvällens outfit.Ebbas blogg
Middag hos SiggeJosefins blogg
Känns lite utomlands.Elins blogg
Vi jobbar råhårt!Emilia de Poret
Helt galna föräldrar































