12 sex-sanningar om män
Det finns sanningar om män som vi helst inte vill inse…
1. Killar fantiserar om bästa tjejkompisen
Ja, det har han. Han har tänkt på dig naken och han även om ni är bästa vänner har han fantiserat om att ligga med dig. Och onanerat under tiden.
2. Killar onanerar i duschen
Ja. Konsekvent. Av samma anledning som de har 42 tv-kanaler. För att de kan. Minimal risk att bli upptäckt och totalt eliminerande av vad-gör-jag-av-det-här-nu faktorn. Ni kommer ändå tro att det är flytande tvål som fastnat på väggen.
3. Killar drömmer om trekant
Trekant – ”den dåliga sorten” är inget killar fantiserar om. Trekanter med två tjejer och en kille, ja det fantiserar de om. Som om inte en vagina skulle vara nog med jobb. I slutändan skrämmer trekanter ofta killar som inte riktigt insett vad de gett sig in på…
4. Killar fantiserar om analsex
Killar fantiserar om att smita in bakvägen. Undersökningar visar att tjejer ofta fantiserar om att ha sex på spännande platser, medan killar fantiserar om olika ställningar och kroppsdelar. Sanningen är att killar som provat analsex inte tycket att det är lika roligt som de hade trott.
5. Gillar killar silikonbröst?
Ärligt talat så fantiserar killar mycket mer om sina ordinära tjejkompisar än om t.ex. Victoria Silvstedt. Människor har en sexuell verklighet och en annan sexuell fantasi. Drömmer inte du om att ligga med Ryan Phillippe?
6. Är killar porrfilmsskadade?
Ja. Så mycket porrfilm som killar har konsumerat så är det klart att de lärt sig att säga ”vad varmt det är här inne”, på 20 olika språk. Men fantasierna har alltid funnits där och killarna är nog lite skeva redan från början.
7. Onanerar killar kollektivt?
Många män har någon gång deltagit i en ”grupprunk”. Men inte alla. Och ännu färre vill erkänna det. Unga pojkar i yngre tonåren och en porrfilm och vad som helst kan hända. T.ex. att de drar en handtralla.
8. Killars sexdrift avtar
Killars lust avtar med åldern och tjejernas stiger. Alltså är inte killar lika kåta som man kan tro? Deras ständiga jakt efter en ny tjej när de är singlar beror mer på att de söker bekräftelse och att ”det är roligare att öppna ett paket om man inte vet vad det innehåller".
9. 1 blir 2 tricket.
Det välkända tricket att sitta på handen tills den somnar innan man onanerar används. Då känns det ju helt plötsligt som om någon annan är inblandad i ”akten”. Kanske något för tjejer att prova också…
10. Killar och komplex
Hell yeah. Lika omöjligt som det är för oss att få Rachel Bilsons kropp, lika omöjligt är de för dem att få Beckhams tvättbräda. Men ingenting oroar en kille så mycket som storleken på bössan. Varför skulle de annars alltid oroa sig över om ”storleken faktiskt har betydelse”?
11. Killar har gjort kissbomben
Ja, killar kissade på varandra i duschen efter gympan. Och ”kissbomben” existerar. Äckligt? Ja. Roligt? Verkar inte bättre. Inte värre än snöbollskrig och fräckisar för killar i mellanstadiet.
12. Killar diskuterar sex
Ja, sanningen är att killar diskuterar sex. Men inte lika detaljerat som tjejer. Killar säger inte någonsin heller att en tjej är dålig i sängen. Skulle en kille säga så skulle hans polare med stor sannolikhet bara påpeka att det var hans egen insats som förstörde sexet.
Kommentarer
så om man är en tjej så gör man det o är man en kille gör man det fan vad dålig jämnställdhet!! det är samma sak att säga kvinnor ska stanna hemma och ha barn, diska, städa o bara sitta hemma medans män ska till sitt jobb och sen när han kommer hem ska han få en stor middag utan att han gör nåt????!!!!!!! fan fanvad dåligt det är 2009 sluta säg så vad fan har det med kön att göra det kan ju vara det andra könet ..!! skit dåligt sluta skriv nåt pga KÖN!!
Idag blev jag medlem på en gratissida, som har samma koncept som många andra gratissidor. Man samlar ihop poäng som man sedan kan lösa in mot present kort. Den har också många fördelar som att när man värvar en person får man 50p om personen blir aktiv alltså samlar ihop 100p, även fast personen inte blir aktiv får du 4p för varje person som blir medlem. Och du får 20p för att skriva ett inlägg om sidan på din blogg. Dina poäng kan du lösa in till presentkort som du kan lösa in på många olika butiker du kan välja bland massa olika butiker som H&M, Nelly.s, Lagerhouse, IKEA och massa andra butiker finns någon som passar alla. Och inte nog med det, om du blir medlem via mig får du 50p på engång, http://www.gratismode.se/?c=53045.
VILL DU HA GRATIS PRESENTKORT PÅ KICKS? ELLER PÅ BODYSHOP? ELLER ÅHLENS? TRODDE INTE DET MEN DET FUNKAR FAKTISKT. MAN FÅR VERKLIGEN HELT GRATIS PRESENTKORT UTAN DOLDA KOSTNADER ELLER ANDRA HAKAR! http://www.gratismakeup.se/Register.asp?r=152460 kopiera länken och klistra in i adressrutan. hur lätt som helst! jag har samlat ihop 1000 kr i presentkort nu till ATT FYLLA PÅ GARDEROBEN MED VÅRKLÄDER, eller sminkväskan med nytt SMINK!! HELT GRATIS!!.. skitbra! gå med du också!
En kissbomb är när man håller ihop förhuden och kissar så att det fylls på och byggs upp ett tryck. Ja. Och sen släpper man.
Hur många gånger har ni lagt upp den här artikeln egentligen? Kan svära på att jag har läst den tre-fyra gånger tidigare. Jag begär inte att allt ska vara superseriöst (jag vet vilken typ av tidning Veckorevyn är) men jag tycker ändå att man kan begära lite bättre kvalitet, även på era nätartiklar. Även humor kan vara bra eller dålig, dvs. mer eller mindre genomtänkt. Detta känns mossigt, som något man kunde läsa i VR för tio år sedan...
men herregud vad alla ska löjla sig över en svensk veckotidning om ni nu e så jävla engagerade i allt kan ni väl skriva låååånga brev till amnesty, friends eller peta istället och göra någon nytta. för det andra det är en skämtsam artikel som ska tas med glimten i ögat tror verkligen "ni" att vi tar det där på allvar??
Gör alla killar samma saker alltså..nej inte dra alla över en kam.. www.metrobloggen.se/missperfectblonde
http://www.gratisbio.se/?RecruiterID=76523 http://www.gratismakeup.se/Register.asp?r=55582 http://www.gratismode.se/?c=7544 http://www.gratisklader.se/Register.asp?r=108058 http://www.freestreet.se/?r=191
känns som det står samma sak i varje tidning, kom på något nytt kanske???
Okej, vilken jävla bullshit. Precis som en tidigare kommentatör påpekade så måste det här handla om en MKT liten grupp killar som inte en jävel har träffat på. Ta analsex tex. ''Killar som provat det tyckte inte det var så kul som de trott''Herregud, de män jag har haft analsex med vet precis vad dom gör och älskar det! Och det här med att tjejer inte skulle fantisera om tex analsex är ju helt befängt. Seriöst, snacka om att placera dom stackars grabbarna i fack... Shame on you
2. Killar onanerar i duschen.. Jag är väll den enda killen i hela världen som inte runkar i duschen då eller vad?..................... 4. Killar fantiserar om analsex .. Jag skulle aldrig drömma om att stoppa in min kuk i baken på en tjej, inte ens om hon bönade och bad............. 6. Är killar porrfilmsskadade?... jag tror inte jag är det men kan du motbevisa det så gjärna........... 7. Onanerar killar kollektivt? jag skulle aldrig drömma om att runka med en kille i samma rum, jag antar att jag inte är ensam om att tycka det?............. 9. 1 blir 2 tricket... Du visste kanske inte att man får en stickande känsla i handen om man slutit blod tillförseln och sedan släpper på det igen, inge jag tänder på i alla fall, jag bara plågas................ 11. Killar har gjort kissbomben... men va fan? varför skulle vi kissa på varandra? seriöst är ni 11 år på veckorevyn eller? Skärp er snälla jag mår illa
Varje gång som man pratar om killar och vad "killar gillar", så känns det som om det pratar om en lite grupp killar som jag aldrig har träffat på. Seriöst Veckorevyn! det här var det sämsta och töntigaste som jag har läst på länge!! SUCK!
haha det här var kul och jag hoppas hårt på att du dragit alla killar över en kant, och jag ska se upp för "flytande tvål" på badrumsväggen (;
1. Killar fantiserar om bästa tjejkompisen Ja om hon är snygg. Kvinnor verkar tro att dom automatiskt är the shit bara för att dom har bröst och röv. Så är alltså inte fallet. 2. Killar onanerar i duschen Nej, dom runkar nog främst framför datorn alt TVn nu förtiden! 3. Killar drömmer om trekant Killar är ju faktiskt inte en homogen grupp, dom kan nog drömma om både det ena och det andra. Som att säga att "Tjejer drömmer om att bli våldtagna". Rätt grov generalisering eller hur? 4. Killar fantiserar om analsex Sanningen är att killar gillar trånga hål, ju trängre desto bättre. I övrigt en grov generalisering det här också. 5. Gillar killar silikonbröst? Killar är genetiskt hårdkodade att uppskatta bröst. Sedan finns det ju gränser... Ärligt talat så fabuleras det en jävla massa en den här skittidningen! 6. Är killar porrfilmsskadade? Ja, jag tror att hela västvärlden är lite lätt filmskadad. Kommentaren "Men fantasierna har alltid funnits där och killarna är nog lite skeva redan från början" får en att baxna. Att Fredrik Backman däremot är ganska skev är ju rätt uppenbart! 7. Onanerar killar kollektivt? Oh ja alltid! Och alla tjejer kissar tillsammans... Och klämmer på varandras bröst... Och tungkysser varandra... Och skvallrar... För alla tjejer är lika! Eller? 8. Killars sexdrift avtar Lust och förmåga är inte samma sak. Vilket du kommer att märka när du blir aningen äldre, Fredrik. 9. 1 blir 2 tricket. Fröken Höger är ett skämt. Det här är bara så krystat! Jag undrar verkligen hur gammal du är. 11. Killar har gjort kissbomben Vad pratar du om? Försöker du projicera din förvirrade barndom på hela manskönet? 12. Killar diskuterar sex Tips: Man kan vara rolig utan att krysta fram fåniga lögner.
Eh jo killar kan visst säga att man är dålig i sängen, herregud! Dem är precis som oss.
Äh, sluta klaga. Läs inte då om ni inte vill eller redan vet allt som ni påpekar. Själv tycker jag att det var roligt och läsa.
Ja det var första gången jag hörde grupprunk. Kanske detta skulle vara taget ifrån en swinger fest men att killkompisar skulle göra en grupprunk är så löjligt
Mer än hälften av "faktan" hade man kunnat klura ut själv...det där med kissbomber var dock nytt för mig. Ska fråga brorsan. Enligt en rätt ny undersökning som publicerades i en artikel i DN häromdagen avtar kvinnors lust efter klimakteriet medan män fortfarande har ungefär samma när de blir äldre. Jag har hört flera killar klaga på tjejen de hade sex med, om hur de ligger som "döda fiskar" och låter killen göra allt. Kan inte veckorevyn bli som den var förut? Och vad denna besatthet över rosa? Det är ju liksom en magnet för omogna fjortisar. Jag är övertygad om att Veckorevyns stora idol och ideal är tidningen Frida. Lika töntig och omogen.
Killar har en o annan god sida och också måste jag väl påpeka..:) rakar i sättet än tjejer..:D
Svar till namn: Vadå dåligt? Det är ju jätte bra!!! Det är ju gratis också!
Men åhh. Töntigt. Förresten, visst kan killar få tvättbräda om dom vill, men Bilsons kropp är svår att få pga av annorlunda benbyggnad. Tvättbräda kan ju vem som helst få om dom tränar rätt och mycket.
det är ju ingen idé att prenumerera på tidningen längre, för alla reportage publicerar ni ju här på ett eller annat sätt! dåligt!
Skriv kommentar
Så får ni tillbaka gnistan
Så blir du ett dejtingproffs!
"Mitt mest pinsamma sex"
Pirriga spel...
Rivstarta ditt kärleksår 2010!
8 saker han tror du tänder på
20 tips för hetare sex!
5 mysiga dejtingtips
66 sexiga frågor
Stor preventivmedelsguide!
"Fick mens – kan jag vara gravid ändå?"
VR's heta sexbilaga
Rädd för hormoner?
Har du killproblem? –VR:s killexpert kan hjälpa dig!
"Var finns dagen efter-piller?"
Annons:

Laddar dagens fråga...
Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!
Kändis
Grymt bra!Kändis
Julklappstips!Kändis
Bra gratissida!Kändis
följ mitt liv som dansare







