SMINKBLOGGEN
Minitest: Per-fékt skin perfection gel
Minitest: Per-fékt skin perfection gel
Per-fèkt Skin perfection gel, finns hos Fouchés för 470 kr.
Så fungerar den
Skin perfection gel är en gel som ska ge huden en naturligt airbrushad känsla. Appliceras efter fuktcréme på morgonen. Kan användas både med och utan foundation.
Så tycker Sminkbloggen
Skin perfection gél ska bland annat ge huden en bättre nyans, trolla bort röda partier, dölja fina linjer och porer och kontrollera fet hud. Dessutom ska din foundation både fästa bättre och hålla längre med Skin perfection gel. Allt detta, mina vänner, är faktiskt helt sant.
5 av 5. Strunta i mina mörka ringar och smått sömniga linjer under ögonen och titta på min kind istället. Röda partier är dämpade, huden har fått en jämnare nyans och känns mjuk och len. Det här kan vara en av de bästa produkter någonsin som Sminkbloggen har fått chansen att prova på. Mirakelprodukt med stort M!
Kommentarer
Estetica, vad använder du för smink? Du har säkert märkt att olika produkter fungerar olika bra. Självklart ger den här foundation-varianten inga skillnader i längden men den ger en fin effekt när man sminkar sig med den.
Tur för tillverkarna att det finns såna som ni!!! Att tron kan försätta berg...det vet alla...Men att tom en "blívande läkare" är såå lättblåst!!! Det är suspekt..."mirakelprodukter" existerar tyvärr inte!!!
Den är produkten är verkligen fantastisk! Testade den på Sephora för några månader sen och borde nog köpa en... På mig funkade färgen "luminous" bäst och jag har ljus men inte kritvit hud.
Hej Frida! Nu minns jag tyvärr inte exakt vad nyansen heter, men den jag har provat är svagt färgad precis som en färgad dagcréme. Kolla in på hemsidan, den finns i en massa nyanser!
Har den provade varianten färg eller ej i sig? Verkar helt superb för en morgontrött en som inte orkar sminka sig alla morgnar...
Skriv kommentar

- Kladdfria naglar!
- Städat eller stökigt?
- Hjälp, min svett plågar mig!
- Pussigt värre
- Rödkantade ögon
- Dofta mera SJP
- Ajöss och godnatt, mascara?
- Halloween-bio!
- Spännande från Lancôme!
- Go Obama!
- Aja baja, Therése!
- Minitest: Awakening scrub schampoo
- Tveksamt neatfreak
- Jullack från OPI
- Done and done!
- Kvällsplaner
- Dagens fynd!
- Hur fungerar torrschampoo?
- Härliga höst!
- Nästan som lösögonfransar
- En dröm i guld
- Beauty 08
- Vad är det här då?
- Busy busy dag!
- So long!
- Varför tappar mitt hår färg?
- Bästa överraskningen!
- What to do?
- Britney släpper nytt
- Det amerikanska valet
- Dagens Elizabeth Taylor
- Minitest: Shadow shields
- Från pärm till pärm
- Mina skönhetsfynd från Italien
- Konferens + het parfymnyhet!
- Fin i verkligheten också!
- Kan man bli beroende av läppbalsam?
- Bilder från Milano
- I'm baaack!
- Buongiorno!
- Ciao!
- Rött it is!
- Brrr!
- Jag i knät på Karl Lagerfeld?
- Parfymer från waaay back
- Måste man tvätta ansiktet varje dag?
- På min bildskärm?
- Dagens finaste omslag
- Njae Jean Paul
- Visst får det vara nog nu?

Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!
Hälsa
Jag hade tandställning i ö...Sex & Kärlek
När det slocknar?Hälsa
Hej! Jag undrar: är det vä...Kändis
Tokio Hotel





