
Konstiga människor.
Konstiga människor.
Totalt osminkad. Då åker stora solglas på.
Folk tycker jag är konstig som kan sova precis hur länge som helst. Jag fattar däremot inte hur vissa kan klara sig på mellan 4 och 6 timmar sömn natten! När jag sover lite så är det som att jag omedvetet bunkrar upp sömnbehovet och plötsligt, så bara måste jag ta ut min sparade ranson. Som igår. När jag kom hem från radion vid 11 tiden kände jag mig jätte skum. Så jag la mig på sängen och sov... till 5!
Vaknade, tog en dusch och promenerade till slussen och tog färjan över till djurgården där Martin och Charlie låg på en filt i kvällssolen. De hade varit ute i skärgården hela dagen och just kommit tillbaka..
Vi åt den godaste middagen jag ätit på väldigt väldigt länge på Ulla Winblad. Charlie vaknade inte utan sov som en liten gris inbäddad i filtar i sin vagn, så vi kunde verkligen njuta av kvällen, vinet och maten. Det är inte helt billigt där men jäklar vad bra service och gott gott GOTT!
Kanadagäss är de äckligaste fåglas som finns. De är fula och bajsar överallt..men igår var jag så kär i Stockholm att inte ens de kunde få mig på dåligt humör.
Kommentarer
Hej! sova det är gött...Men tycker att du skall ta en blodstatus med alla dess prever som bara går att ta...Inte helt normalt att sova som du gör och vara trött..
Ja Josefin är assnygg m gillade inte d långa i paradise hotel. Visst hon va skitsnygg där med m tycker hon ser ännu coolare ut i kortare. Älskar dig tjejen ;) Kraaam
Hej Josefine! Som du säkert vet så visas Paradise Hotel på tv400 nu varje vardag och jag måste bara säga att fy fan vad fin du är i långt hår, självklart är du as snygg nu med men du ser så himla mycket snyggare ut i långt. Ville bara säga att din blogg är bäst! :)
Skriv kommentar

- Min favoritlåt just nu.
- Äntligen helg!!!
- Hey, look of the day
- Torsdagsbusiness!
- Väskbyte!
- Två telefonos.
- Frisk och fin
- Grönt är skönt.
- Vet ni hur ofta jag INTE läser tidningen?
- Ska man slå till på en resa?
- Still in bed...
- Jag är sjuk sjuk sjuk.
- Åh fy fan! Jag är så avundsjuk så jag spricker
- Söndagens outfit
- Är fortfarande i chock.
- Röra!
- BarbieJosy!
- I morgon drar jag!
- Lite bakis...
- Dagens mössa!
- Jag fick dockfeber!
- JEM!!!!!
- Men vilken trevlig morgon!
- Barbie ska bli fin.
- A sign from god.
- Hit eller miss?
- Dagens outfit!
- Höstångest botas bara på ett sätt!
- En kille med stil.
- Förkylda tanten.
- Det här med dagens outfit?
- Loulou, Håkan och Johan T
- Nu är det ny vecka igen...strax.
- American Pancakes
- Fest hos Kattis!
- HELG..mmmmm.
- Morning my friends!
- Bloody mess.
- Hattparad.
- Lyxlunch på LUX.
- Dagen är redan gjord!
- Det är något med hattar.
- Mer shopping.
- Ops, I did it again.
- Åhhhhhhh!!!!!
- Skrev en krönika.
- Igår köpte jag en tapet.
- Tack och Lov att jag inte är med längre.
- Lördagsutflykt till skogs.
- Varning för otäck bild.

Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!
Sex & Kärlek
Ibland växer man bara ifrå...Hälsa
Tandställning?Kändis
Jag måste bara säga att ja...Hälsa
Upprop för bättre tillgång...






