EMILIAS BLOGG
Ruth och jag
Ruth och jag
Jag har hängt med Ruth de senaste dagarna. Ruth är världens coolaste Jack Russell. Hon är en riktigt tuffing, jagar allt hon kan jaga och har stenkoll på allt som händer. Men sedan hon har börjat vara med mig så har jaktinstikterna lugnat ner sig något. Istället ligger hon och tar det lugnt i sin sportbil, Hollywoff och lyssnar på musik och bär runt på sin favoritleksak, en mjuk handväska från Chewy Vuitton. Hmm...jag kanske har påverkat henne något.
Jag har alltid velat ha en egen hund. Jag har varit så nära att köpa en vid flera tillfällen. Det svåraste är att bestämma sig för vilken ras. Jag tycker verkligen om Jack Russell men en Labrador skulle ju inte heller vara helt fel...Men jag måste få ihop det med mitt liv. Jag reser mycket, bor i stan men gillar i och för sig att vara ute och springa mycket. Hundägare där ute, kan du tipsa en busy storstadstjej med hunddrömmar?
Kommentarer
Hollywoff köptes i Tokyo. Ruth gillar inte hundkläder men vem vet efter ett par veckor med mig kommer hon kanske stolpa runt i ett par high heels...:) Anna J- jag vet vad du menar med ekvationen går inte ihop. Alexandra- det får bli ett gossedjur tills vidare.:)
Rut verkar vara störtskön.Vilken liten söting.Men du måste ha en lugnare hund som kan följa med dig på dina resor.Varför inte ett gosedjur.
Jag känner så igen mig kring det här med hunddrömmar och mitt vardagsliv (inte lika glamouröst som ditt) och tyvärr går inte ekvationen ihop. Men drömma kan man och det gör jag nu när jag ser bilderna på de där underbart söta labradorvalparna. *vill ha*
Ruth verkar så cool. Super ball bil. Du som är ute o reser mycket har hon inte massa coola hundkläder.
Skriv kommentar

- Unga kreatörer
- I love them!
- 2 outfits samma kväll!
- Jag leker stylist
- Tycker Du jag ska göra en duett med...?
- Hon är Sveriges coolaste artist!
- I need food!
- Bara till låns
- En dag på stranden...
- Dagens klipp
- Folk tror jag har blivit galen!
- Shopping i Paddington
- Kryp upp i en Sonic Chair
- Har ni provat Hollywood tejp?
- Hjälp mig välja outfit
- Hemma hos Versace
- PAAAAAARTY!!!!!
- Linus=världsbäst!
- En helt magisk kväll!
- Vilken toppendag!
- James- alla sångerskors dröm
- Är du mörkrädd?
- Hemma hos i Sydney
- No rain wanted!
- Totalt klubbad
- Godnatt Sydney
- Musik för era öron
- JAG ÄR FRAMME!
- Helsingfors
- vilken KÄRRING!
- Paniiiik
- Resfeber?
- Dagens: svart,svart,svart
- Tjejer som gör det själv!
- Dagens outfit
- Söndag i Hyllinge
- Krabbfantast
- Ni missar väl inte...?
- Följ med på plåtning
- En liten, liten stol
- Dessa vill jag ha!
- Dagens:Höstkoftan
- Jag är sjuk, IGEN!
- OLA SALO GOES JESUS
- Back from Malmö
- Ett riktigt bra bloggevent!
- Följ med mig in i studion
- Jag drömmer om dessa
- En liten Emilia
- Ingen bra början

Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!
Sex & Kärlek
Ibland växer man bara ifrå...Hälsa
Tandställning?Kändis
Jag måste bara säga att ja...Hälsa
Upprop för bättre tillgång...





