
Alla lika - alla unika?
Tack Denise, Absolut gulkant - och alla andra för kommentarerna, "you go girl", ...
Min älskade Näsapa!
Igår kom en avi från posten och idag hämtade jag paketet. Yes! Äntligen har min ...
AMYS BLOGG
Really Red
Really Red
En barfota kvällspromenad på stranden - så skönt! Hann fixa fötterna i New York innan vi åkte, Essie Really Red fick det bli, en klassiker som alltid funkar. Gillar starka färger på tånaglarna. Har ni några favoriter som jag måste testa?
Kommentarer
Therese: Ja, not really a waitress gillar jag också! Anna: Boat House får jag testa nästa gång tror jag, somrigt namn också. Camilla: Elin låter fint!
Kollade upp Essie´s Boat House på nätet och det ser jätteläckert ut. Tack för tipset!
Måste hålla med Caroline här ovanför, Essie's Boat House är supersnyggt!! Har aldrig fått så många komplimanger för ett lack förut! Så prova det=)
Jag har en ny favorit bland alla nagelack, en orangeröd-korall färg från Makeup store som heter "Elin" som är superfin på tånaglarna. Ett annat lack som jag alltid får komplimanger för är ett hallonrött lack från lumene, kommer tyvärr inte ihåg vad den heter..men superfint är det och sitter som berg! Utöver detta vill jag också berömma din fina insperarande blogg!
OPI's "Not really a Waitress" jätte fin djup röd metallic. Gör verkligen sin rätt på ett par fina sommar fötter.
Åh, roligt med tips! Måste starta en liten lista... Hoppas ni har det bra allihop :)
hej Jag alskar Essie 442 Boat House som ar en korall rod farg, vacker nar man har lite farg. Jobbar inom finans sa det finns inte sa mkt utrymme for starka farger (tank svart, marint och gratt) men den har fargen vagrar jag slappa! Vad harligt det ser ut pa bilderna!
Just nu kör jag med turkost nagellack på tårna. Det är hur snyggt som helst. Kan inte få nog av att titta på mina egna fötter. Gillar när man har lite udda färger, det piggar upp lite extra. Nagellacket kommer från viva la diva, buget som faktiskt sitter ganska så bra.
NR 635 Sugar Rose från Isadora, helt galet snyggt till brunbrända tår :D
Fifth Avenue och Russian Roulette ar tva roda favoriter! Har en mer korall fargad rosa/rod oxa men jag kommer inte ihag vad den heter just nu. Harligt med semester!!!
La Paz från Mavala är en favorit som alltid funkar! Sen fick jag en väldigt fin hallonröd nyans från Opi sist jag gjorde pedikyr - men vet ine vad den hette tyvärr.
Skriv kommentar

- I form?
- Höstnytt
- Boat House
- Tomatsallad
- IKEA-shopping
- Linner? Dunch?
- Franskt och gott
- Cherry soda
- Matcha?!
- Kola med salt...
- Elegant
- Helgens bästa
- Springer på grillmiddag
- Iskaffe
- Kitty dansar hela tiden!
- Ekologisk bomull
- Svalka
- Ögonskugga
- Somrig maräng med bär
- Sushikväll
- Dagens dåliga
- Hollywood-bebisar
- Härligt paket
- Dipp-lunch
- Kittys nya hus
- Obekväma skor
- Glada Kitty
- Och så utmaningen
- Superlätt mini-cheesecake
- Mysig kväll
- Trådlöst överallt
- Riktiga livet
- Kvällens bästa!
- Lite närmare
- Halsband idag!
- Fint från HM
- Kittys nya säng
- Ännu en skönhetsbluff
- Blommigt
- Yoga på Lululemon
- Söndag igen
- Vill inte vara slarvig!
- Fredagkväll med J Crew
- Mascaraborste? Boll?
- Lyxfrukost
- Dagens bästa nyhet
- Mest användbara hårprodukten!
- Ett efterrättstips
- Och något jag glömde...
- Lite tips om mammakläder

Amys webfavoriter (och några av Kittys)
Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!
Sex & Kärlek
du vet du hur ring mig på ...Sex & Kärlek
Kär!!Sex & Kärlek
Min teori är att kvinnor m...Sex & Kärlek
10 års skillnad































