AMYS BLOGG
Kom ju på att jag glömde...
Kom ju på att jag glömde...
att lägga upp bild på mina små shoppingfynd från i lördags. Men bättre sent än aldrig! Citronskrubben från CO Bigelow har testats och är superhärligt rivig. Armbanden och halsbandet har inte invigts än, men snart. Klänningen från HM har ni redan sett på annan bild, en solklar favorit från första stund! Den där lilla korta varianten som synts lite överallt hängde förresten bredvid men färgerna blev så illiga och tyget var alldeles stelt... Hoppas ni har en trevlig tisdagkväll!
Kommentarer
Pluggar sjalv i London! Detta kanske ar lite privat, men hur kanns det att ha barn samtidigt som du pluggar? Ar det tufft? Fungerar det bra eller ar det att foredra att vanta? Jag tanker sjalv inte pa barn just nu, men min utbildning ar 6 ar och funderar ibland over nar det kommer att passa. Kanske lite konstiga fragor, jag fiskar nog snarare efter en konversation ang. amnet da livet ibland ar extremely confusing och det ar mycket som folk helt enkelt inte pratar om!
Sammy: Tack! Du får ta och tipsa om bloggen till någon som kan laga åt dig! Jättekul att du gillar den i övrigt, får se till att det inte blir bara mat... Jag pluggar till läkare, inne på min 10:e terminen (kan nästan inte fatta det själv, låter så långt!) så nu är det inte så långt till examen. Karin: Så roligt att du gillar bloggen, hoppas jag kan ge lite inspiration! Det får bli kort på mig någon dag, jag är en sån som inte gillar att vara med på kort (gör konstiga miner) men får försöka bättra mig. Gjorde söta muffins med frosting till Kittys födelsedag, lägger upp recept snarast!
Hej Amy! Kul blogg med mycket roliga och inspirerande recept. Det vore dock roligt om man fick ses något kort på dig någon gång! Jag undrar om du har ett bra recept på muffins och frosting eller liknande. Tycker att det alltid ser så gott ut de som man ser på amerikansk tv. Hoppas du kan hjälpa mig.
Aven om det ar lite mycket mat for min smak (alskar mat, hatar att laga!) gillar jag verkligen din blogg - kul tillskott! Laste att du pluggar, vad pluggar du? Hur lange har du bott i USA? Lycka till med allt!
Hej Malin! Tyvärr har jag ingen aning, men gissar att den kommer ut i Sverige också för det brukar vara rätt lika tidsmässigt i USA och Sverige vad jag vet... Den är verkligen härlig och mjuk att ha på sig, fick så många komplimanger. Ha en bra kväll!
älskar klänningen, så vackert tyg! Jag undrar om du vet om den kommer ut i butik i sverige? Har bara hört det pratas om den korta modellen, och gillar den långa bättre.
Skriv kommentar

- Kan själv
- Snabba Kitty
- Ovant
- Söndagsrosor
- Gossip Girl igen!
- Svalkande soppa
- Enkelt
- Sommar, sol och glass
- En helt ny färg
- Ännu mera sallad
- Salt och peppar
- Yoghurt och Gossip Girl
- En ny frukt?
- Hemma-mat
- Vackra blomlådor
- Kitty får plaska!
- Flyr från värmen
- Steve Madden - storlekar
- Kitty snor mina skor...
- Elmo
- Dagens lilla nätshopping
- Ny mascara
- Leksaker hos great-grandma
- Välförtjänt paus!
- Mot New York
- Happy 4th of July!
- En perfekt morgonrutin
- Romantiskt blommigt
- Bättre sent än aldrig
- Två skönhetsfavoriter
- Fina fynd från VS
- Nöjd Kitty
- Sötaste solhatten!
- Strandpromenad
- Semesterfrukost
- Really Red
- Vi är alla olika...
- Back in business
- Bu för tekniska problem
- Söndag - snart på väg igen!
- En mycket liten rosa dator...
- Live från New York City
- Update från Köpenhamn!
- En fin blomma
- Kommer att sakna...
- Gillar inte att packa (eller packa upp!)
- Min melonsallad
- Fin låda
- Amerikanska babysaker
- Nu har jag svarat!

Amys webfavoriter (och några av Kittys)
Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!

































